Teleferik ile Uludağ

Tolga Gezginiş, 08 Eylül 2007 tarihinde yazdı.

Merhaba arkadaşlar,bu yazımda sizlere Bursa’daki teleferik maceramı ve teleferik hakkında bilgileri paylaşacağım.

Bursalı olup Bursa’da yaşamama rağmen geçen ay ikinci kez teleferiğe bindim.Bu güzel maceranında her karesini fotoğrafladım.Eğer sizinde bir gün yolunuz Bursa‘ya düşerse mutlaka teleferikle Uludağ‘a çıkmanızı tavsiye ediyorum.Aslında Bursalı olupta teleferiğe binmemiş,Uludağ çıkmamış insanların da sayısının çok fazla olduğunu tahmin edebiliyorum.Fakat herkesin imkan bulduğu taktirde mutlaka teleferikle Uludağ eteklerine çıkmasını o duyguyu yaşamasını isterim.

Uludağ’a teleferikle çıkmak isteyenlere bir kaç tavsiyem olacak.Teleferiğe binince mutlaka ön veya arkadan yer kapın (fotoğraf çekecekseniz) eğer tek başınaysanız etrafın şaşkın bakışlarına aldırmayın,çünkü genelde ya çocuklar yada çiftler oluyor.Eğer Sarıalan’a çıkıpta alışveriş yapmayı düşünüyorsanız düşünmeyin,neden diyecekler için bir kaç fiyat vereyim.

  • Yarım ekmek sucuk : 5 YTL

  • Ufak pet şişe su : 2 YTL

Ben uyarayımda sonra kabahatli olmayayım :)

Ve yanınızda mutlaka fotoğraf makinası olsun.

Son olarak eğer teleferiğe daha önce binmiş olanlar varsa sizlerin yorumları bu yazıyı daha da kuvvetlendirecektir.Çünkü Google aramalarında çıkan bu sayfa çoğu kişi için bilgi kaynağı olabiliyor.Desteğinizi bekliyorum.

Not : Yazıyı 2007 yılında yazdığım için bazı bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Değişen bilgiler varsa yorumlarınızla bana destek olabilirsiniz.

etiketler: bursa, fotoğraf, Gezi, teleferik, and uludag